8 rregullat e veshjes që të gjithë duhet t’i mësojnë një herë e mirë

0

Megjithatë, ndjekja e tyre mund të ndihmojë në të vërtetë në pamjen tuaj të përgjithshme dhe mund të vendosni se funksionon më mirë për ju.

Pra cilat janë këto rregulla salcë saktësisht? E pra, ne kemi disa rregulla themelore për ju që do t’ju ndihmojnë të mbani në kërkim në formë tip-top:

1) Gjithmonë mbyllni butonin e mesëm në xhaketën tuaj të kostumit. Ju mund të zgjidhni të mbani butonin e lartë të hapur ose të mbyllur – kjo varet nga ju. Sidoqoftë, ai më i ulët nuk duhet të mbyllet.

2) Me sa duket shumë bizhuteri duken pak ngjitëse. Për shembull, ju mund të vishni një palë vathë që përputhen me byzylyk tuaj, por ju ndoshta duhet të qëndroni larg duke veshur një byzylyk, gjerdan, vathë dhe unaza.

3) Fundi i kravatës tuaj duhet të arrijë belin tuaj dhe ta kalojë atë vetëm pak. Mbi të është shumë e shkurtër dhe më poshtë është tepër e gjatë.

 

4) Nëse ju veshni një këmishë pa kravatë, nuk keni nevojë për xhaketë. Vendosni një kravatë dhe do të duket sikur ju mungon xhaketa.

5) Nëse futni këmishën në pantallonat tuaja, ndoshta duhet të mbani një rrip, përndryshe hiqni këmishën tuaj dhe jetoni jetën tuaj.

6) Rripi juaj duhet të ketë ngjyrë të njëjtë me këpucët tuaja.

7) Kjo ndodh me të mirën tonë, por mos harroni të hiqni të gjitha lidhjet e dukshme nga rrobat tuaja. Ndonjëherë markat e veshjeve vendosin etiketa në vende vërtet të çuditshme. Për të siguruar që të gjitha etiketat të jenë jashtë jush para se të shkoni, kontrolloni ato nëse i keni hequr të gjitha.

8) Duke veshur shumë printime, ju dukeni si një tapiceri i punuar me dërrasa.

/Telegrami.org/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here