Bateria e telefonit e kapluar nga zjarri tmerron pasagjerët dhe stjuardesat

0

Si gazeta shtetërore ” China Daily ” njoftoi se bateria kishte filluar të marrë flakë deri sa ishte në bagazhin e avionit, transmeton telegrami.org.

 

Pasagjerët të gjithë ishin larguar nga vendi, vetëm disa stjuardese tentonin të fiknin zjarrin, që sa vinte e rritej.

Ato më në fund arrinë të shuajnë zjarrin , poashtu edhe me ndihmën e një pasagjeri. Kjo ngjarje ka ndodhur në një aeroport në Kinë. Udhëtarët nuk kanë udhëtuar me të njejtin avion.

/Telegrami.org/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here