7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Auto/Tech

Ripple kalon Ethereumin si kripto-valuta e dytë më e madhe

Ripple ka pësuar një rritje masive gjatë disa orëve të kaluara, duke e kaluar Ethereumin për herë të parë me kapitalizimin e tregut.

Apple njofton se do të ulë çmimin e iPhone X dhe iPhone 8

Për shkak se kërkesa për iPhone X dhe iPhone 8 është më e ulët se sa pritej, Apple duhet të marrë në konsideratë një zvogëlim të çmimit.

Marka më e mirë e veturave për vitin 2017

Audi, markë luksoze e menaxhuar nga Volkswagen, ofron një linjë të plotë të automjeteve luksoze me performancë të dukshme.

Paralajmërim për Bitcoin

Autoritetet indiane gjithashtu paralajmërojnë kundër kripto-valutave, por ata nuk duan të vendosin rregulla më strikte për momentin.

Studim: Apple kompania më e vlefshme në botë

Kompanitë amerikane të teknologjisë dominojnë renditjen e kompanive më të vlefshme në botë në vitin 2017: e para Apple, pastaj Microsoft.

Pse Euro është më e mirë se Bitcoin

Kripto-valutat u bënë të njohura në 2017. Ato aktualisht nuk janë një zëvendësim për monedhat tradicionale.

Përsëri paralajmërim për Bitcoin: çmimi luhatet fuqishëm

Zgjatimet e mprehtë të çmimeve në Bitcoin kanë vazhduar edhe në ditët e Krishtlindjeve - dhe zërat paralajmërues për investimin në monedhën dixhitale të diskutueshme po rriten.

Makinat më të shitura në vitin 2017

Makinat globale të pasagjerëve dhe shitjet e lehta komerciale shënoi një rritje prej pothuajse 5% gjatë tremujorit të parë të vitit 2017, sipas shifrave të publikuara nga JATO Dynamics.

Telefoni më i shitur i vitit 2017

Apple iPhone 7 i shiti të gjitha modelet e smartfonëve globalisht gjatë gjashtë muajve të parë të vitit 2017, pasuar nga iPhone 7 Plus, sipas një raporti të ri nga firma informative dhe analitike, IHS Markit.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.