7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Bota

Vijnë kundërshtimet e para për Newsfeed që ka në plan të parë miqtë në...

Planet e Mark Zuckerbergut për rrjedhjen e lajmeve në Facebook u takuan me kritika fillestare.

Trump synon të hapë Arktikun, Paqësorin dhe Atlantikun në shpime në det të hapur

Departamenti i brendshëm Trump njoftoi të enjten planin për të ofruar blloqe në oqeanet e Arktikut, Atlantikut dhe Paqësorit për eksplorimin e naftës dhe gazit në një plan të ri ambicioz pesëvjeçar të qirasë në det.

Bashkëthemeluesi i Ripple tani është më i pasur se themeluesit e Google

Falë një rritjeje të monedhës dixhitale në javët e fundit, bashkë-themeluesi dhe kryetari ekzekutiv i Ripple është tani një nga pesë njerëzit më të pasur në Amerikë.

Zbulohen në Kinë barnat që shërojnë kancerin

Një bar e re premton ndalimin e kancerit nga shpërndarja në organet e tjera. Një tjetër mund të shërojë kancerin në gjak. E treta mund të përdorë sistemin imun për të vrarë tumoret, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.

Mbërrin viti i ri 2018! Festimet e para në Zelandën e Re dhe Australi

Viti i ri zyrtarisht ka mbërritur në Tokë, ndërsa mesnata ka kaluar në Samoa, Tonga dhe Ishullin e Kiribatit, vendet e para të botës që mirëpritën 2018.

Studim: Apple kompania më e vlefshme në botë

Kompanitë amerikane të teknologjisë dominojnë renditjen e kompanive më të vlefshme në botë në vitin 2017: e para Apple, pastaj Microsoft.

Manipulimet zgjedhore ruse: Google gjithashtu është prekur

Facebook, Twitter dhe Google duhej të komentonin të martën para Senatit të SHBA për akuzat për manipulim zgjedhor nga pozita e Rusisë. Google ishte prekur gjithashtu.

Vullkani më i madh i Islandës është ‘duke u përgatitur për të shpërthyer’ pasi...

Vullkani Bardarbunga 6,590ft, i cili është fshehur nën kapakun e akullnajës së Vatnajökull, është tronditur nga një seri tërmetesh në ditët e fundit.

“Donald Trump-it i kanë mbetur vetëm edhe disa muaj si President i Shteteve të...

Një profesor i cili ka parashikuar saktë rezultatin e çdo zgjedhje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga viti 1984 ka pohuar se ndaj Presidenti të SHBA-ve Donald Trump do të merren masa pas disa muajsh.

Të paktën 200 njerëz u vranë pas shembjes së tunelit në vendin e provës...

Të paktën 200 njerëz janë vrarë në një vend të provës bërthamore në Korenë e Veriut pas një tuneli të shembur, sipas një raporti të paverifikuar të medias japoneze.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.