7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Fun

Njerëzit me sy të kaltër kanë një paraardhës të vetëm të përbashkët

Hulumtimet e reja tregojnë se njerëzit me sy blu kanë një paraardhës të vetëm të përbashkët. Shkencëtarët kanë zbuluar një mutacion gjenetik që u zhvillua 6,000-10,000 vjet më parë dhe është shkaku i ngjyrës së syve të të gjithë njerëzve me sy të kaltër në planet sot.

Shoferi humb kontrollin me kamionin e tij dhe përplaset me një ndërtesë (Video)

Pamjet shokuese kanë dalë nga një kamion që u përplas në një ndërtesë, duke bërë që mielli që ishte brenda në kamion të fluturonte gjithandej.

16 fotot më të fuqishme që janë bërë në botë

Një fotografi është me vlerë një mijë fjalë, është e vërtetë, sepse duke vënë një moment të fortë në foto, njuë fjalë është shumë e vështirë t'a përshkruaj atë, sidomos kur ato momente vijnë pas duke kërkuar njerëz të tjerë në kohë humbjeje të plota dhe dëshpërim. Shikoni disa foto të fuqishme që ne kemi konsoliduar nga e gjithë interneti vetëm për ju.

Yjet e Paris Saint-Germain “viktima” të kamerës së fshehur për Halloween (Video)

Tashmë jemi afër festës së Halloween dhe po bëhen edhe kamera të fshehura duke i trembur njerëzit pa masë, e nga kjo skenë nuk kanë shpëtuar as yjet e Paris Saint-Germain.

Alkooli mund të përmirësojë aftësinë tuaj për të folur një gjuhë të huaj

A jeni ndjerë ndonjëherë profesionist i gjuhës franceze pasi keni konsumuar disa gota shampanjë? Nuk ju ka ndodhur vetëm juve. Sipas studimeve të reja, konsumimi i alkoolit, mund të përmirësojë aftësinë tuaj për të folur një gjuhë të huaj.

Femrave më së shumti u pëlqejnë këta meshkuj

Femrave iu pëlqejnë me të vërtetë meshkujt me pamje të errët, të nervozuar të cilët janë të tërbuar, ose të rrezikshëm, thuhet sipas një studimi.

E humbur prej 42 vjetësh, gjendet e gjallë gruaja që e kërkonin kudo

Një grua nga Nju Jorku, e zhdukur për 42 vjet është gjetur e gjallë por me kujtesën e humbur në një shtëpi kujdesi për të moshuarit në Masaçusets.

Mollët ‘pushtojnë’ tokën në Irlandë

Rajoni i Irlandës i quajtur Clonmel, është përfshirë nga një stuhi e fortë shiu e shoqëruar me erë.

Bereta e Gjelbërt e ushtrisë amerikane ka luftëtarët më të zgjuar dhe më vdekjeprurës...

Ushtria amerikane feston ditëlindjen e saj çdo 14 qershor, ushtri e cila u themelua në vitin e largët 1775, por nuk ka pasur operatorë të veçantë.

Dashuria e nënës nuk njeh kufi, ja çfarë ka bërë kjo nënë për vajzën...

Një nënë është duke u lutur që personat që i shikojnë këto foto dhe këtë video të mos frikësohen nga vajza e saj.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.