7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Fun

Kuptimi i vërtetë i logos së Firefox-it ka habitur të gjithë – në këtë...

A e dini këtë fakt të habitshëm rreth shfletuesit të Mozilla-s?

Njihuni me njeriun që jeton në një aeroplan në mes të një pylli

Njerëzimi dhe rritja e saj gjithmonë janë mbështetur në novacion dhe kjo është se si njerëzimi vazhdon të shijojë dhe të shijojë një numër të ndryshëm të gjërave dhe të gjejë vendbanime komode në vendet ku ata kurrë nuk mendonin.

Njerëzit të cilët po e bëjnë botën një vend më të mirë

Ndonjëherë vetëm pak mirësi është e mjaftueshme për të ndryshuar jetën e dikujt. Çdo vepër e mirë - nga aktet e vërteta të trimërisë në kujdes të thjeshtë - e bën botën tonë një vend të mrekullueshëm për të jetuar.

Babai zbulon pse djali i tij vonohej gjithmonë në dush

​Ky është momenti kur një baba në SHBA zbulon se përse djali i tij vonohej shumë në dush

Mahnitëse çfarë bëri ky baba për vajzën e tij

Të gjithë fëmijët i pëlqejnë përrallat, dhe të kesh një jetë si në përralla është ajo çfarë të gjithë fëmijët e mendojnë.

“Karma is a b*tch”, sfida më e re në internet

Një mënyrë për t’u hakmarrë ndaj armiqve është të dukesh shumë shumë tërheqës. Ky është edhe qëllimi i sfidës më të fundit “Karma is a bitch”.

E ekzagjeron më photoshopin, revista prestigjioze e bën aktoren me tre këmbë

Vanity Fair’s 2018 Hollywood Issue ka publikuar ditën e djeshme numrin e radhës të revistës, në kopertinën e së cilës shkëlqejnë aktorët Oprah Winfrey, Nicole Kidman, Tom Hanks, Zendaya, Michael B. Jordan, Jessica Chastain, Claire Foy, Michael Shannon, Harrison Ford Gadot dhe Robert De Niro.

Fotot më të mahnitshme të Tokës të bëra nga hapësira

Nëse ndonjëherë doni një mënyrë të pagabueshme për të qetësuar nervat tuaja në ato ditë kur problemet e jetës duken gjithpërfshirëse, prisni derisa të rrotulloni natën dhe të shkoni jashtë për një shikim të mirë në yje. Kur është hera e fundit që ishit të zhgënjyer duke parë qiellin? Ose duke parë fotot e tokës nga hapësira, madje?

Një rast i dekadencës, vajza nga Shqipëria e nxjerr në shesh…. LIVE në Instagram

​Rrjetet sociale sa janë një mjet argëtues dhe për të kaluar kohën e lirë, aq janë edhe të dëmshëm për shoqërinë.

Djali 12-vjeç kishte ditëlindjen, dhurata e babait miliarder e vë në siklet

Dhurata e një babai multimiliarder për djalin e tij 12-vjeçar është bërë virale në orët e fundit, në rrjetin social të Facebook.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.