7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Lajme

Video, Lumi Osum del nga shtrati, uji vërshon në qytet

Gjendja paraqitet e rënduar në Berat, për shkak të daljes nga shtrati të lumit Osum.

Shembet ura në Delvinë, izolohen 350 banorë

Përmbytjet kanë shembur të premten urën e Fshatit Vanë të Delvinës, ndërtuar 5 vite më parë.

Lajmi i fundit, Lumi Vjosa përmbyt fshatrat, ushtria ndërhyn për evakuimin

Në fshatin Kashisht dhe Ferras të njësisë administrative Frakull në Fier kanë nisur evakuimet masive, pasi prurjet e Vjosës janë rritur ndjeshëm dhe vazhdojnë të rriten.

Vjosa fryhet frikshëm; në Fier evakuohen 1500 banorë

Niveli i ujit në, Lumin e Vjosës në zonën e Përmetit tregon se pas disa orësh zonat fushore në rrjedhën e këtij lumi, kryesisht në Fier dhe Vlorë do të përmbyten.

Shqipëria nën ujë, numri i personave të evakuuar po arrin në 700

Numri i personave që janë evakuuar nga Shtabet e Emergjencave Civile po arrin në 700. Në shumë zona të vendit, përveç forcave të policisë është dashur ndërhyrja e ushtrisë për të bërë nxjerrjen e banorëve jashtë shtëpive të tyre.

E fundit, furgoni me pasagjerë bllokohet në mes të rrugës në Delvinë

Një furgon me 8-9 persona i linjës Kalesë-Sarandë ka ngelur në mes të rrugës në Delvinë për shkak të motit të keq në rrugën Fushë Vërri-Kalesë.

Përmbytjet në Shqipëri, në foto

Vendi ynë është përfshirë nga një stuhi e dendur reshjesh që në orët e para të ditës së enjte.

Foto-video, “Unë dorëzohem, s’më ka mbetur më asgjë”, thirrja e trishtë e të moshuarit...

Pamje të rënda dhe thirrje dëshpëruese vijnë nga Fushë-Kruja aty ku është përmbytur gjithçka.

Akuza, Bashkia e Tiranës përmbyti autostradën dhe bizneset

Kryetari i Bashkisë së Vorës, Fiqiri Ismaili ka akuzuar Bashkinë e Tiranës, e cila drejtohet nga Erjon Veliaj, si shkak të përmbytjeve që ndodhën mbrëmjen e djeshme në autostradë.

Alarmi nga prurjet e Vjosës, qeveria e gjitha në Vlorë

Ndonëse e gjithë Shqipëria është gjendur thuajse nën ujë, duket se pas mesditës së sotme vëmendja është përqendruar kryesisht në jug dhe më specifikisht në Vlorë.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.