7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Lajme

Video, hapen portat në HEC-et Koman dhe Vau i Dejës

Hidrocentralet i Komanit dhe Vaut të Dejës ka hapur portat për të shkarkuar ujin pasi reshjet e shiut kanë mbushur basenet përtej nivelit të lejuar.

Pamje me dron: Çfarë ka mbetur pas vërshimit të ujit në autostradë

Madje, mbrëmjen e kaluar, autostrada Tiranë-Durrës u bllokua tërësisht, ndërsa mëngjesin e sotëm u bë i munduar kalimi vetëm në njërin krah të autostradës.

Video, “çmendet” Osumi, del nga shtrati duke vërshuar

Edhe Osumi ka dalë nga shtrati duke rrezikuar një pjesë të mirë të fshatrave rreth tij.

Gjarpërinjtë shfaqen në shtëpitë e përmbytura, denoncimi i qytetarëve

Qytetarë nga fshati Murqinë i fushë Krujës kanë denoncuar në mediat sociale praninë e gjarpërinjve në banesat e tyre te përmbytura tashmë.

Përmbytjet, mbi 300 të evakuuar. Ndërhyrje dhe me helikopter

E zhytur në ujë Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë evakuuar gjatë natës. Komiteti i koordinimit të emergjencave njofton se gjatë ditës së sotme pritet rëndimi i gjendjes, veçanërisht në pjesën jugore të vendit.

Paralajmërim i ri: 2018-a mund të shoh dy herë më shumë tërmete të mëdha

Studiuesit shpresojnë se planifikuesit e qytetit dhe politikanët në zonat e prirura nga tërmeti do të marrin parasysh paralajmërimin e tyre të fundit dhe do të punojnë shpejt për të përshtatur ndërtesat ose për të rinovuar planet e emergjencës.

“Diktatori paranoid ngriti mijëra bunkerë ushtarakë në Shqipëri, por shikoni se si duken tani”

Të mbushur mes një të kaluar të izoluar dhe një të ardhme të reinventuar, bunkerët komunistë të Shqipërisë marrin jetën e re sot si muze, kafene dhe më shumë.

Manipulimet zgjedhore ruse: Google gjithashtu është prekur

Facebook, Twitter dhe Google duhej të komentonin të martën para Senatit të SHBA për akuzat për manipulim zgjedhor nga pozita e Rusisë. Google ishte prekur gjithashtu.

Vullkani më i madh i Islandës është ‘duke u përgatitur për të shpërthyer’ pasi...

Vullkani Bardarbunga 6,590ft, i cili është fshehur nën kapakun e akullnajës së Vatnajökull, është tronditur nga një seri tërmetesh në ditët e fundit.

“Donald Trump-it i kanë mbetur vetëm edhe disa muaj si President i Shteteve të...

Një profesor i cili ka parashikuar saktë rezultatin e çdo zgjedhje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga viti 1984 ka pohuar se ndaj Presidenti të SHBA-ve Donald Trump do të merren masa pas disa muajsh.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.