7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Lajme

Të paktën 200 njerëz u vranë pas shembjes së tunelit në vendin e provës...

Të paktën 200 njerëz janë vrarë në një vend të provës bërthamore në Korenë e Veriut pas një tuneli të shembur, sipas një raporti të paverifikuar të medias japoneze.

Ngritja dhe rënia e Manafort

Si Donald Trump punësoi dhe shkarkoi Paul Manafort.

126 milionë përdorues panë reklamat politike ruse

Sipas Facebook, përhapja e reklamave politike me bazë ruse për të ndarë shoqërinë amerikane ishte dukshëm më e madhe se sa u raportua fillimisht.

“Trump po e sjell luftën afër Evropës”

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump, për të mos e vërtetuar marrëveshjen bërthamore të nënshkruar mes fuqive botërore dhe Iranit, mund të përbëjë rrezik për luftë afër Evropës, ka paralajmëruar ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel.

Kosova e synon prapë anëtarësimin

Shteti i Kosovës këtë vit nuk aplikoi që të jetë pjesë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), derisa nga kjo e fundit, Amerika u largua përfundimisht. Por me largimin e SHBA-së si një shtet mik dhe përkrahës i madh i Kosovës në procese të rëndësishme, a iu shua ëndrra Kosovës se do të mund të jetë pjesë e UNESCO-s në aplikimet e radhës? MPJ thotë se pavarësisht kësaj, vendi do të anëtarësohet në shumë organizata.

Hakerët e Koresë së Veriut vjedhin planet ushtarake amerikane

Të dhënat e shfrytëzuara duhet të jenë strategji aktuale për një luftë të mundshme, të cilën Shtetet e Bashkuara, së bashku me Korenë e Jugut, do të udhëheqin kundër Koresë së Veriut.

Haradinaj flet për herë të parë për shkarkimet që i bëri: S’mund të duroj…

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për shkarkimin e Bordit të Agjencisë së Akreditim dhe drejtorë të tjerë në sektor të ndryshëm, i cili tha se nuk mundi me...

Ambasada amerikane i kundërpërgjigjet akuzave të Presidentit Thaçi për Gjykatën Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së djeshme ka hedhur akuza të rënda në drejtim të miqve ndërkombëtarë për disa premtime që sipas tij iu bënë në këmbim të krijimit të Gjykatës Speciales....

Deputetja Haxhiu merret në pyetje si dëshmitare lidhur me organizatën kriminale “Syri i Popullit”

Lidhur me organizatën kriminale “Syri i Popullit’’, Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), është duke i zhvilluar hetimet. Gjatë kësaj periudhe, Prokuroria ka zgjeruar hetimet për disa persona si dhe janë dëgjuar një numër...

Këta janë zëvendësministrat e rinj nga PDK-ja, ja emrat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar zëvendësministrat e rinj nga radhët e PDK-së në Qeverinë e tij.Agim Çeku, i cili ka mbajtur pozita të larta shtetërore, tani është emëruar vetëm zëvendësministër i FSK-së,...

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.