7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Lifestyle

Vajza, mos gaboni më! Ja 3 sekretet që duhet të dini para se të...

Është e pashmangme të mos ktheni kokën pas sa herë që shihni ngjyra kaq të guximshme në rrugët e qytetit ku jetoni, edhe pse prej shumë vitesh lejlala, bluja apo ngjyra jeshile smeraldi janë pjesë e trendeve më në zë të pasarelave e jo vetëm.

Gabimet që nuk duhet të bëni kur vishni fustan të zi

Fustani i zi edhe pse i thjeshtë ka nevojë për aksesorë. Këshillohet të investosh tek këpucët ose sandalet me taka të larta.

12,000 gra janë në listë pritjeje për këto pantallona

Me bel të lartë, mbi tendinën e Akilit. Pantallonat ideale kanë disa veçori, por që është e vështirë t’i gjesh në një palë të vetme. Na lejoni t’ju prezantojmë modelin më të ri të Everlane, Work Pant.

Vajza! Nëse po “vdisni” të keni të pasme të bukura, kjo është e vetmja...

Të ndërtosh vithe të bukura e të forta nuk ndodh sa hap e mbyll sytë. Këtu janë 8 elementet kyç më të mira për të ndërtuar vithe të lakmuara nga të gjithë.

Me këto modele flokësh do arrini të bëni për vetë çdo mashkull…

Dëshiron të bësh një ndryshim në modelin tënd të flokëve?

Fëmijët e saj u larguan nga shtëpia, kështu që ajo vendos të ndërtojë shtëpinë...

Ndërsa disa përdorin rrota për të udhëtuar nëpër botë, të tjerët mund të shohin një përdorim krejtësisht të ndryshëm për shtëpitë praktike të vogla.

Përzierja e pabesueshme që stimulon rritjen e flokut

Përbërësi bazë është tharmi i bukës! Aplikohet 2 herë në javë. Për shërimin e flokut të dëmtuar dhe për t'i shijuar rezultatet maksimale, duhet ta aplikoni së paku për dy muaj rresht, pra dy herë në javë për dy muaj.

Ky karvan është vetëm 14 metra, por një vështrim brenda dhe do të dashuroheni...

Ne kemi parë shumë shtëpi të lëvizshme të bukura, por kjo këtu është shumë e veçantë.

Çuna e goca, “vuajtja” mori fund! Kjo pajisje ju tregon nëse jeni veshur bukur...

Na ndodh të gjithëve që kur zgjohemi në mëngjes, një pjesë të mirë të kohës për t’u bërë gati e harxhojmë duke u menduar se çfarë të veshim, por ka edhe nga ata që e mendojnë një ditë më parë. Por tashmë kjo “vuajtje” merr fund.

Po vijnë festat, por nuk doni të shpenzoni për dekore? Ja disa ide se...

Shumë njerëz vënë re se sa më të vjetër ata bëhen, aq më të vështirë e kanë të fitojnë atë ndjesi magjike që kanë përjetuar gjatë fëmijërisë për periudhën e Krishtlindjeve.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.