7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Lifestyle

Gjilanasit rregullojnë bredhin më kreativ që keni parë ndonjëherë

Festat e fundvitit po ofrojnë. E sigurisht që madhështia dhe bukuria e këtyre festave janë edhe dekorimet e shumta e pisha e Vitit të Ri

Me këto tendenca të reja të makeup-it, ne ju garantojmë që ju do të...

Kjo është drama e vetme që ju nevojitet në jetën tuaj!

10 pemët më të bukura të Krishtlindjeve nga e gjithë bota

Pema me gjelbërim të përhershëm tradicionalisht është përdorur për të festuar Krishtlindjet për mijëra vjet. Tradita tradicionale e pemës ujdisje rrënjët e saj nga festat e dimrit pagane dhe të krishtera, të cilat i panë njerëzit të dekoronin shtëpitë e tyre për të simbolizuar një jetë të përhershme.

Trajtimi më i mirë kundër akneve dhe kujdesi për një lëkurë të përsosur

Shumë njerëz ëndërrojnë të kenë lëkurë të përsosur si bukuritë koreane

Si të përdorni limon për të hequr pikat nga fytyra juaj dhe të keni...

Tani për tani, ne do t'ju tregojmë se si të përdorni limon në mënyrë që të merrni rezultatin më të mirë duke i dhënë lëkurës tuaj një pamje me shkëlqim.

Kjo shenjë e horoskopit të “tërbon”, gjatë puthjes. I kini parasysh këto shenja…

Besoni në shenjat e horoskopit? Përgjigjet janë të ndryshme. Disa thonë Po, e disa të tjerë thonë Jo, mirëpo jo rrallë herë parashikimet e astrologëve janë të vërteta. Secili puthjen e përjeton në mënyra të ndryshme, le t’i hedhim një sy se si puth secila shenjë e horoskopit.

‘Qerpikët magjikë’; trendi më i ri që hedh poshtë qerpikët artificialë

Ky është trendi i ri i qerpikëve artificialë, të cilët do t’i shikoni kudo!

Maska me kos për të gjitha tipet e lëkurës, domosdoshmëri për ditët e ftohta...

Njëqind gramë kos përmban rreth 1 miligram zink, element që lufton inflamacionin, përshpejton krijimin e qelizave të reja dhe rregullon prodhimin e sebumit.

Ja si të eliminoni pikat e zeza brenda 10 minutave

Pikat e zeza janë një makth i vërtetë. Te shumica e njerëzve shfaqen te pjesa e hundës por, mund të shfaqen edhe tek mjekra apo balli.

Zonja! Ky është sekreti për lëkurën e bukur, por ju mund të mos e...

Gratë e shumta kanë përqafuar fytyrat e tyre dhe këtu është gjithçka që ju duhet të dini për rruajtjen.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.