7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Lifestyle

Çfarë fustani nusërie duhet të vishni sipas shenjës tuaj të horoskopit

​Stilistja Reem Acra në një intervistë është shprehur: “Unë gjithmonë i pyes nuset e mia, kush je ti dhe çfarë do t’i tregosh botës për veten?”

Foto si të modeleve? Ja sekreti si ti realizoni

Të gjithë i shohim fotot fantastike të miqve tanë në instgram, dhe shpesh herë vrasim mendjen se si e kanë realizuar.

Çfarë thotë qëndrimi juaj i fjetur për marrëdhënien tuaj?

Mënyra se si fle bashkë me partneren tuaj tregon shumë për marrëdhënien tuaj.

Keni dëgjuar ndonjëherë për trendin e flokëve të kikirikut, dhe vajit?! Bëhuni gati sepse...

Ky trend i ri i flokëve është duke marrë Instagramin dhe këtu është arsyeja pse ...

Ja si e shohin meshkujt dhe femrat ‘trupin e përsosur’ tek njëri-tjetri…

Kur bëhet fjalë për trupin e përsosur të gjithë pa përjashtim kanë shijet e tyre personale, por sipas një studimi shumica e meshkujve dhe femrave kërkojnë disa karakteristika të cilat përfundimisht e bëjnë një mashkull ose femër të duket joshës/joshëse.

4 gjërat që nuk duhet të bëni kurrë në takimin e parë

Pavarësisht moshës dhe eksperiencave që keni krijuar, ekziston gjithmonë një gjë e cila vazhdon ''t’ju trembë'' njëlloj si 5 a 10 vite të shkuara: takimi i parë.

Zgjidhet dilema…Ja 5 arsyet pse jemi gjithë kohën të uritur

Uria është armiku më i madh për një person që ka nisur të mbajë dietë për të rënë në peshë.

Gjatë gjithë jetës tonë, ne dashurojmë vetëm 3 njerëz, secili për një arsye të...

"Dashuria është vetëm një fjalë, derisa dikush vjen së bashku dhe jep kuptim"

Maska që bën flokët tuaj të duken mrekullueshëm

Janë disa faktorë që ndikojnë në kualitetin e flokëve tuaj. Ndotja e ajrit, ekspozimi në diell, uji me klor, përdorimi i tepërt i produkteve kozmetikore janë vetëm disa nga ta.

35 vende magjike në Tokë që duhet t’i vizitoni së paku një herë në...

Vende fantastike dhe natyra e mrekullueshme natyrore ekzistojnë jo vetëm në përralla, por edhe në botën reale.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.