7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Love-Sex

Kjo është dita dhe ora më e mirë se kur duhet bërë seks

Çifti mesatar amerikan ka seks për 69 minuta në javë, sipas hulumtimeve të reja. Kjo është e drejtë, 69 minuta në javë.

Femrat tregojnë zakonet seksuale që ato urrejnë më së shumti

Përmirsoj këto gabime të çuditshme që herën tjetër kur je në shtrat me një femër të mos bësh gabime

Fjalët më të këqija që nuk duhet t’i thoni gjatë seksit kurrë

Nëse dëshironi të shmangni një situatë të vështirë në shtrat, duhet të largoni këto fraza.

Çuna keni shumë kohë pa bërë SEKS? Duhet të shqetësoheni, zbuloni pasojat!

Femrat dhe meshkujt nuk e përballojnë njësoj mungesën e seksit.

Masturboheni vazhdimisht, e keni pyetur ndonjëherë veten nëse është e dëmshme? Si përgjigjet mjeku...

“Masturbimi është një procedurë të cilën mashkulli do ta kalojë. Gjithë meshkujt në moshën e pubertetit dashur pa dashur do ta kalojnë këtë moment. Edhe femrat masturbojnë, por tek meshkujt është me e theksuar. Pra, nëse themi që 40% e femrave arrijnë të masturbojnë, 95% e meshkujve kanë masturbuar të paktën njëherë. Ne këtë e konstatojmë sidomos në moshën e pubertetit dhe themi që është pjesë e zhvillimit seksual të mashkullit. Madje, ne themi ndonjëherë, nëse djali nuk masturbohet, mund të ketë probleme të në ardhmen”, thotë mjeku Evin Dani.

A duhet të shqetësoheni nëse partneri shikon filma erotikë/pornografie pa praninë tuaj?

Varësia ndaj pornografisë është një problem i njohur nga ekspertët e shëndetit, por dhe nga ata të marrëdhënieve në çift !

Kur i bën seksi njerëzit më të lumtur; në mëngjes apo në mbrëmje?

Për shumë njerëz, zgjimi i mëngjesit është pjesa më e vështirë e ditës sidomos nëse ju duhet të vraponi për të kapur autobuzin, të dërgoni fëmijët në shkollë apo të nxitoni për të përmbyllur sa më shpejt prekjet e fundit të shtëpisë.

3 legjendat urbane rreth seksit që nuk duhet t’i besoni më

Mendoni se dini gjithçka për seksin? Epo…seksi rezervon gjithnjë surpriza dhe seksualiteti (femëror,apo mashkullor) shfaqet gjithnjë si një aventurë e re.

Udhëzues për seks kulmor: Mësoni kur duhet ta bëni shpejt dhe kur ngadalë

Ka shumë definicione të seksit të përsosur dhe po aq udhëzime se si në krevat të përjetoni edhe afshin, edhe butësinë, edhe tornadon dhe, në fund, kulmin.

Nëse kryeni marrëdhënie intime dy herë për një orë, përfitoni një të mirë të...

Përsëritja e seksit dy herë bëhet brenda 60 minutave të parë sjell një të mirë që çiftet ndoshta nuk e kanë menduar kurrë.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.