7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Shendetësi

Mos e lejoni askënd të puth fëmijën tuaj, kjo voglushe e pësoi shumë keq...

Sienna Duffield sapo kishte festuar ditëlindjen e saj të dytë me familjen e saj. Dita pas festës, nëna e saj Savina French-Bell vërejti një çarje të çuditshme në fytyrën e vajzës së saj. Ishte fillimi i një kohe të tmerrshme për familjen.

Paralajmërimi i mamasë po përhapet si zjarri – qirinjtë aromatike janë të dëmshme për...

Shumë njerëz përdorin qirinj aromatike për të krijuar një atmosferë komode në shtëpi. Por jo të gjithë e dinë se ato mund të jenë të rrezikshme dhe kancerogjene, gjë që tregon disa kërkime relativisht të reja.

Gripi më famkeq në historinë e njerzimit, është përsëri në mesin tonë

Pandemia e gripit e vitit 1918 e njohur si Gripi spanjoll, ishte gripi që kishte marrë më së shumti jetë deri më tani.

Pas të lexoni këtë, kurrë nuk do ta përdorni telefonin tuaj në një tualet...

Ne të gjithë e kemi atë zakon të çuditshëm për të marrë telefonin tonë në tualet. Megjithatë, a e dini se në këtë mënyrë ju ekspozoni veten dhe të tjerët tek E.Coli, salmonella dhe mikroba të tjera të rrezikshme?

Mos i injoroni këto 9 simptoma të stresit!

Stresi është arsyeja kryesore për paraqitjen e kushteve të shumta mjekësore dhe sëmundjeve, por jo të gjithë janë të vetëdijshëm për këtë, edhe pse ekspertët gjithmonë paralajmërojnë për pasojat e stresit.

Përdore këtë metodë të thjesht dhe largo dhimbjen ishiadike përgjithmonë

Nervi më i gjatë në trupin e njeriut është nervi ishiadik, por shumica e njerëzve nuk kanë dëgjuar kurrë për këtë. Ai fillon në pjesën e poshtme të shpinës, shkon përmes të pasmëve, dhe ulet në pjesën e prapme të këmbëve dhe përfundon në këmbë.

Kujdes në shtrat, kjo lloj praktike e përhapur seksuale rrrit mundësinë e prekjes nga...

Të paktën 3 njerëz në botë janë infektuar me një “superbakter” të gonorreas që është rezistent ndaj ilaçeve dhe përhapet nëpërmjet seksit.

Bëni kujdes, rrezet e telefonave shkaktojnë një sëmundje të tmerrshme

Një studim i bërë kohët e fundit nga Instituti Kombëtarë Shëndetësor në Britani, na paralajmëron të bëjmë shumë kujdes nga rrezet e telefonave sepse shkaktojnë një sëmundje të tmerrshme.

Shkencëtarët zbulojnë 10 vendet ku nuk është një ide e mirë për të mbajtur...

Jetoni një jetë të shëndetshme duke përdorur telefonin tuaj në mënyrë korrek

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.