7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Shendetësi

Mosha e menstruacioneve të para zbulon shumë gjëra për shëndetin tuaj

E kujtoni datën e menstruacioneve të para? Ka shumë të ngjarë që trupi juaj të jetë përpjekur t’ju tregojë diçka.

Ky veprim i përditshëm rrit në mënyrë drastike rrezikun e goditjes në zemër

Anashkalimi i mëngjesit rrit në mënyrë të konsiderueshme rrezikun për sulm në zemër dhe goditje në tru, ka zbuluar një studim i ri.

5 gjërat e pabesueshme që i ndodhin trupit nëse merrni vaj peshku çdo ditë

Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe skumbri.

Kafe apo çaj? Cila është më mirë për në mëngjes?

Një filxhan kafe në mëngjes është zgjidhja që kërkojnë shumë njerëz për tu ndjerë sa më të kthjellët dhe larg problemeve.

Uji me mjaltë, aleat i shëndetit

Dihet fare mirë se mjalti është një nga ushqimet më të shëndetshme në botë.

Kafeja e lufton këtë lloj të kancerit

Qoftë nëse jeni adhurues të kafesë espresso, latte, kapuçino ose makiato, këshilla është që të pini kafe.

Pija magjike me banane që duhet ta pini para gjumit

Çrregullimi i gjumit është një problem i zakonshëm që i prekë si meshkujt ashtu edhe femrat. Edhe pse mund të duket i padëmshëm në fillim, mungesa e vazhdueshme e gjumit mund të çojë në tension të lartë të gjakut, mungesë të energjisë dhe depresion.

Të bërit seks çdo ditë parandolon këto 10 sëmundje

Të bësh dashuri me partnerin e zemrës është padyshim një nga gjërat më të bukura të jetës dhe është gjithashtu burim shëndeti.

Si të evitoni gripin këtë dimër

Vendosja e duarve nëpër sportele të marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi, sipas farmacistes Angela Chalmer.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.