7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Shkencë

Shkencëtarët të habitur me vrimën misterioze pranë brigjeve të Australisë (Foto/Video)

Ajo që ka qenë e përshkruar më parë nga gjeologët se kjo vrimë është mjaft misterioze, tani duket se edhe shkencëtarët e kanë kuptuar këtë.

NASA bën një koleksion të tingujve të frikshëm të hapësirës online

NASA ka vënë në kohë për Halloween një koleksion të tingujve të frikshëm nga hapësira në internet.

NASA dëshiron të shuajë supervullkanin në Yellowstone

Nëse Supervulkan do të dilte nën Parkun Kombëtar të Yellowstone, gjysma e SHBA mund të mbuloheshin nga lava dhe hiri. NASA ka hartuar një plan shpëtimi.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.