7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Sport

Pesë ndeshjet e fundit mes Milanit e Juventusit

Juventusi është favorit kundër Milanit në “San Siro”.

“Belotti do të luaj një ditë për Milanin”

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka sqaruar disa prapaskena të afatit kalimtar veror në lidhje me sulmuesit, Nikola Kalinic dhe Andrea Belottin. Mirabelli ka theksuar se sulmuesi kroat, Kalinic ishte kërkesë e trajnerit Montella...

“Do ta ndihmojmë Neymarit ta fitojë Topin e Artë”

Unai Emery ka siguruar sulmuesin Neymar se Paris Saint-Germain do të bëjnë gjithçka që munden për ta ndihmuar atë të fitojë Topin e Artë pas lëvizjes së tij rekord botërore te klubi francez. PSG theu...

Mediat italiane bëjnë gafën e vitit me Grezdën, para ndeshjes Shqipëri-Itali

Eros Grezda bëri një paraqitje mjaft të mirë në ndeshjen përballë Italisë, edhe pse kombëtarja shqiptare u mund me rezultatin 0-1. Performanca e tij u vlerësua nga mediat italiane, por meritat duket se i ka...

​Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Portugali – Zvicër Portugalia dhe Zvicra kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të fundit në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga...

​Formacionet zyrtare: Francë – Bjellorusi

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Francë – Bjellorusi Franca dhe Bjellorusia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të fundit në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga...

Kapiteni legjendar me postim emocionues

Kapiteni legjendar e Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, mbrëmë para ndeshjes me Italinë ka dhënë lamtumirën e fundit nga futbolli i luajtur. Ai përmes një postimi në Facebook ka falënderuar për përkrahjen në karrierën e tij...

Nemanja Matic e do këtë super-lojtar tek Chelsea

José Mourinho është ende në kërkim të mënyrave për të përmirësuar skuadrën e tij. Manchester United është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer në këtë sezon, por që ende ka hapësirë për transferime të...

Arsenali me tre super-transferime në janar

Arsenali është i gatshëm që të bëjë disa transferime kyçe në janar. Klubi londinez është duke hasur në vështirësi edhe në këtë sezon, andaj ata duan që të bëjnë së paku tre transferime në afatin...

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.