7 C
Prishtina
E hënë, 28 Maj, 2018

Technology

Samsung pritet të lansojë telefonin e palosshmëm këtë vit dhe do të quhet Samsung...

Samsung njoftoi se zbuloi smartphonein e saj të parë të palosshëm në një takim privat në CES 2018.

Peticion kundër ndalimit të Bitcoin

Më shumë se 120,000 njerëz kanë nënshkruar tashmë një peticion online kundër ndalimit të tregtisë në faqen e internetit të pallatit presidencial të Koresë së Jugut.

Zyrtare: Mësohet data se kur do të lansohet OnePlus 6

CEO i OnePlus Pete Lau ka konfirmuar tashmë se një smartphone i ri do të lëshohet nga mesi i vitit. Kjo do të mbështetet në Snapdragon 845 nga Qualcomm.

Vijnë kundërshtimet e para për Newsfeed që ka në plan të parë miqtë në...

Planet e Mark Zuckerbergut për rrjedhjen e lajmeve në Facebook u takuan me kritika fillestare.

Honor 9 Lite vjen me katër kamera dhe me një dizajn unik

Kompania ka konfirmuar se së shpejti do të jetë në dispozicion në një shitje ekskluzive Flipkart. Honor 9 Lite vjen me katër kamera dhe një dizajn unik.

Ripple do të jetë kripto-valuta më e madhe se Bitcoin nëse ajo prek çmimin...

Kapitalizimi i tregut është bërë një obsesion me shumë vëzhgues kripto-valute.

Bashkëthemeluesi i Ripple tani është më i pasur se themeluesit e Google

Falë një rritjeje të monedhës dixhitale në javët e fundit, bashkë-themeluesi dhe kryetari ekzekutiv i Ripple është tani një nga pesë njerëzit më të pasur në Amerikë.

iPhone 9 mund të ketë ekran 6.5 inç nga LG

Thuhet se LG do të fillojë prodhimin e ekraneve OLED për Apple këtë vit.

Bateria e telefonit tuaj shkarkohet shumë shpejt? Ky detaj gjatë karikimit po iu shkatërron...

Besoj se të gjithë e keni vënë re se pas një kohe të caktuar bateria e telefonit tuaj nuk është më si më parë. A e keni pyetur ndonjëherë veten se ku keni gabuar me telefonin tuaj që ka arritur deri në atë gjendje?

Ripple kalon Ethereumin si kripto-valuta e dytë më e madhe

Ripple ka pësuar një rritje masive gjatë disa orëve të kaluara, duke e kaluar Ethereumin për herë të parë me kapitalizimin e tregut.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.