7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Technology

Apple njofton se do të ulë çmimin e iPhone X dhe iPhone 8

Për shkak se kërkesa për iPhone X dhe iPhone 8 është më e ulët se sa pritej, Apple duhet të marrë në konsideratë një zvogëlim të çmimit.

Paralajmërim për Bitcoin

Autoritetet indiane gjithashtu paralajmërojnë kundër kripto-valutave, por ata nuk duan të vendosin rregulla më strikte për momentin.

Studim: Apple kompania më e vlefshme në botë

Kompanitë amerikane të teknologjisë dominojnë renditjen e kompanive më të vlefshme në botë në vitin 2017: e para Apple, pastaj Microsoft.

Pse Euro është më e mirë se Bitcoin

Kripto-valutat u bënë të njohura në 2017. Ato aktualisht nuk janë një zëvendësim për monedhat tradicionale.

Përsëri paralajmërim për Bitcoin: çmimi luhatet fuqishëm

Zgjatimet e mprehtë të çmimeve në Bitcoin kanë vazhduar edhe në ditët e Krishtlindjeve - dhe zërat paralajmërues për investimin në monedhën dixhitale të diskutueshme po rriten.

Telefoni më i shitur i vitit 2017

Apple iPhone 7 i shiti të gjitha modelet e smartfonëve globalisht gjatë gjashtë muajve të parë të vitit 2017, pasuar nga iPhone 7 Plus, sipas një raporti të ri nga firma informative dhe analitike, IHS Markit.

Data e lançimit të Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 do të lançohet së shpejti.

Përdoreni më shumë Facebook-un, në mënyrë që të largoni depresionin e shkaktuar nga vet...

Facebook pranon se konsumi i tepërt mund të bëjë ofertën e tij depresive dhe gjithashtu ka një zgjidhje të gatshme: Më shumë Facebook.

I ka fiksuar të gjithë! Ky aplikacion është trendi i momentit, e keni provuar?!...

Rrjetet sociale janë bërë pjesë e pandarë e jona dhe duhet ta pranojmë që na marrin një pjesë të mirë të kohës gjatë ditës.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.