7 C
Prishtina
E martë, 19 Qershor, 2018

Technology

Prezantohet kamioni elektrik (Foto)

Kompania Tesla paraqiti kamionin e saj të parë elektrik, i cili synon që të sfidojë kamionë me naftë për kurorën e mbretit të rrugës.

Disa arsye se pse duhet të blesh një iPhone 8 në vend të një...

Apple njoftoi tre iPhone të reja këtë vit: iPhone 8, iPhone 8 Plus, dhe iPhone X.

Samsung duket i vendosur të zbulojë smartphonin më radikal deri më tani (Foto)

Ka shtatë muaj që Samsung zbuloi smartphonein e saj Galaxy S8, dhe thashethemet tashmë po qarkullojnë rreth Galaxy S9.

Manipulimet zgjedhore ruse: Google gjithashtu është prekur

Facebook, Twitter dhe Google duhej të komentonin të martën para Senatit të SHBA për akuzat për manipulim zgjedhor nga pozita e Rusisë. Google ishte prekur gjithashtu.

Të rejat që do të sjellë iOS 11.1 për iPhone

Përveç emoji të ri, përditësimi synon të rregullojë çështjet e jetës së baterisë.

Testi i Face ID i iPhone X në dallimin e fytyrave të vëllezërve binjakë...

Apple gjithmonë ka paralajmëruar se binjakët identikë dhe ata nën 13 vjeç mund të përpiqen të përdorin sistemin e ri FaceID në iPhone X.

Instagram teston një funksion të ri Stop Motion në stilin Snapchat dhe duket se...

Vetëm një javë pasi Instagram lëshoi ​​mjetin e saj superzoom, një raport i ri sugjeron se faqja mund të futë së shpejti karakteristika edhe më kreative.

Testet e iPhone X: Lajme të mirë dhe të këqija në përdorim të përditshëm

Në SHBA, testuesit e përzgjedhur tashmë u lejuan të shkruanin për përvojat e tyre me iPhone X. Nuk ka vetëm lajme pozitive për të raportuar.

NASA bën një koleksion të tingujve të frikshëm të hapësirës online

NASA ka vënë në kohë për Halloween një koleksion të tingujve të frikshëm nga hapësira në internet.

Nokia 2: një smartphone prej 99-eurove dhe me një bateri gjigante

Smartphone i ri i nivelit nga HMD Global duhet të bindë, mbi të gjitha, një jetë të gjatë baterie. Bateria 4100 mAh do të zgjasë për dy ditë.

Na gjeni në Facebook

Të fundit

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë dhe shpjegohen më lehtë.

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri.