Prezantohet makina sportive elektrike (Foto)

0

Makina e kuqe sportive doli nga rimorkio e kamionit të ri gjatë prezantimit. Vetura e elektrike do të ketë një autonomi prej thuajse 1000 km me një karikim të vetëm dhe do të arrijë nga 0 në 100kmh për 4,2 sekonda.

Sipas Musk, kjo veturë do të jetë një goditje e fortë për makinat me karburant kur të dalë në shitje në vitin 2020. Nëse do të vazhdoni të ngisni makinat tradicionale, tha Musk, do të jetë sikur keni motor me avull. S’mbetet më pas nga shpejtësi kamioni dhe kjo tregohet qartë nga prezantimi grafik i kompanisë. /Telegrami.org/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here