Zyrtare: Mësohet data se kur do të lansohet OnePlus 6

0

OnePlus 6 do të lëshohet në qershor dhe mundësohet nga Snapdragon 845 i Qualcomm. CEO i OnePlus Pete Lau në një intervistë me Cnet ka thënë: “Asnjë datë ose emër i saktë ende nuk është përcaktuar. Megjithatë, do të vijë në rrjedhën e tremujorit të dytë, i cili përfundon më 30 qershor, në treg, transmeton telegrami.org.

Se OnePlus 6 do të prezantohet në qershor, ishte tashmë e dukshme nga një listë e zbuluar kohët e fundit. Kjo do të listojë të gjitha modelet smartphone, të cilat do të paraqiten vitin e ardhshëm me një Snapdragon 845.

Lista gjithashtu tregon një OnePlus 6T të mundshëm në dhjetor, por sipas Lau kjo ende nuk është vendosur.

Hapur në tregun e SHBA
Prodhuesi kinez është gjithashtu i hapur për një partneritet me operatorët celularë të SHBA. “Nëse mundësia e duhur vjen në kohën e duhur, ne jemi shumë të lumtur për eksperimentet”, thotë Lau. Nëse një mundësi e tillë do të lindë kaq shpejt për OnePlus, mund të shikohet. 

/Telegrami.org/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here